До Верховної ради надійшов законопроект, який додасть декілька визначень у Закон України «Про туризм» від 15.09.1995 р. № 324/95-ВР. На перший погляд нічого особливого:

  • індивідуальні засоби розміщення — житло, у якому за плату або безоплатно надається обмежена кількість місць (менш як 30). У такому засобі одиниці розміщення (кімнати, житло) повинні бути відокремлені одна від одної;
  • колективні засоби розміщення — засоби розміщення  загальною кількістю місць 30 або більше, у яких надають місце для ночівлі в кімнаті чи іншому приміщенні та за які справляється плата за встановленими цінами.

Що приховується за цими словами? Це будь-які будиночки чи корпуси, де розміщують туристів. А хто такі туристи — це ті хто виїздить із місця свого проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без провадження оплачуваної діяльності в місці, куди особа від'їжджає. Тож, безперечно, ці зміни зачеплять бази відпочинку, туристичні бази, санаторії, профілакторії тощо будь-якої форми власності. Не зрозуміло, чи потраплять до цієї когорти готелі, мотелі та приватні помешкання громадян.

Про наявні засоби розміщення суб’єкти господарювання повинні будуть відзвітувати відповідно до Порядку, який розробить КМУ, якщо законопроект приймуть.

З одного боку, такий Реєстр у масштабах держави допоможе реагувати на певні прояви форс-мажорів для, скажімо, оперативного розміщення постраждалих. До того ж можна враховувати таку інформацію при подальшому планування податкової бази.

З іншого боку, доступ до цієї інформації надає можливість вирахувати та оцінити потенційні прибутки суб’єктів господарювання.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» щодо врегулювання питання ведення обліку з надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»