Новини публікуються мовою оригіналу

Мін’юст у листі від 10.08.2015 р. № К-15171/19.3 надав роз’яснення щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — Єдиний державний реєстр) відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи.

Для внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи (кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юридична особа), у тому числі відомостей про його відсутність, представник юридичної особи має подати державному реєстратору заповнену реєстраційну картку (Форма 4). При поданні реєстраційної картки (Форма 4) заповнюються лише ті поля, які стосуються зміни відомостей про юридичну особу, що вносяться до Єдиного державного реєстру.

Також зазначається, що положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» від 21.05.2015 р. № 475-VІІІ стосовно відсутності необхідності подавати юридичним особам інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), учасниками яких є винятково фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються із їх учасниками, поширюється тільки на юридичних осіб, які були зареєстровані до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14.10.2014 р. № 1701-VII.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»