Новини публікуються мовою оригіналу

Фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування має право зменшити суму авансового платежу з податку на доходи фізичних осіб. Про це повідомляють фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Проте є одна умова: зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року має бути більше ніж на 20% у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал.

Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа — підприємець до настання строку сплати авансового платежу подає до контролюючого органу заяву в довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, які призвели до зменшення суми отриманого доходу

Окрім того, зазначимо: авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25% щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня й до 15 листопада).

Такий порядок регламентовано пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ.

Нагадуємо: фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, установлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, у якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи, що передбачено п. 177.5 ст. 177 ПКУ.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»