Новини публікуються мовою оригіналу

На офіційному веб-сайті ДФС оприлюднено Проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України» (далі — проект Порядку).

Порядок розроблено згідно із прийнятим Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 01.07.2015 р. № 569-VIII із метою визначення єдиного механізму здійснення органами доходів і зборів заходів із метою контролю за досягненням фізособами-підприємцями — платниками єдиного податку груп 2 і 3 обсягу доходу понад 1 млн грн.

Так, пп. 296.10 ПКУ встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку груп 1, 2, 3 (фізособи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО є обов’язковим.

Водночас визначено, що застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається із першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії реєстрації платником єдиного податку.

Проект Порядку встановлює шляхи здійснення контролю та передбачає, що за наявності обставин, установлених ПКУ чи іншими законодавчими актами України, органам доходів і зборів надається дозвіл на проведення перевірок платників єдиного податку груп 2 і 3 (фізосіб-підприємців).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»