Новини публікуються мовою оригіналу

26 серпня 2015 року набрала чинності постанова Кабміну «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 05.08.2015 р. № 609 (даліПостанова № 609), відповідно до якої постанова КМУ «Про затвердження переліку органів ліцензування» від 14.11.2000 р. № 1698 утратила чинність.

Таким чином, Держлікслужба України вимушена припинити виконання функцій органу ліцензування госпдіяльності з виробництва лікарських засобів, імпорту лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, що може призвести до безконтрольної діяльності суб’єктів господарювання в зазначеній вище сфері.

Орган виконавчої влади чи державний колегіальний орган, що втратив повноваження органу ліцензування, зобов’язаний забезпечити передання ліцензійних справ й інших інформаційних ресурсів щодо сфери ліцензування органу ліцензування, який визначений (уповноважений), відповідно, законом чи Кабміном, протягом часу, що забезпечує дотримання строків прийняття рішень, учинення інших дій у сфері ліцензування, передбачених цим Законом, але не більш як за 10 календарних днів із дня його визначення (уповноваження) органом ліцензування.

Нагадаємо: згідно з Постановою № 609, органом, що здійснюватиме функції ліцензування у сфері лікарських засобів, визначено Державну службу з лікарських засобів і контролю за наркотиками, яка нині не розпочала своє функціонування.

Акт Кабміну про можливість забезпечення здійснення утвореним органом виконавчої влади повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється, як це передбачено п. 13 Порядку здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 р. № 1074, не видано.

Беручи до уваги викладене вище, Держлікслужба звернулася до Кабміну, Мінекономрозвитку, МОЗ, Мін’юсту, ДРСУ за роз’ясненням, який орган наразі до моменту початку функціонування Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками здійснюватиме ліцензування господарської діяльності у сфері виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (окрім активних фармацевтичних інгредієнтів) та якому органу Держлікслужба Україна зобов’язана передати ліцензійні справи й інші інформаційні ресурси щодо зазначеної сфери ліцензування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»