Новини публікуються мовою оригіналу

Державна фіскальна служба України в листі від 26.08.2015 р. № 31684/7/99-99-15-02-02-17 роз’яснила: у разі якщо за результатами фінансово-господарської діяльності у 2014 році та попередніх роках господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до 1 травня року, наступного за звітним, не приймалося рішення про відрахування частини чистого прибутку на виплату дивідендів, то такі товариства зобов’язані сплатити до державного бюджету частину чистого прибутку в розмірі, визначеному за базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, установлених на відповідний рік, але не менше 30%, до 1 липня року, що настає за звітним. При цьому на суму несвоєчасно сплачених коштів передбачено нарахування органами державної фіскальної служби пені. Свою відповідь податківці підкріпили посиланнями на Закон України «Про управління об’єктами державної власності» від 21.09.2006 р. № 185-V.

Господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, здійснюють перерахування відрахувань частини чистого прибутку до Державного бюджету України за КБК 21010100.

До того ж контролери зауважили: оскільки спрямування частини чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України за своїм економічним змістом відповідає визначеному в пп. 14.1.49 ПКУ поняттю дивідендів, то при спрямуванні до Державного бюджету України частини чистого прибутку (доходу) господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, нараховують на таку частину й уносять до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток у порядку, визначеному п. 57.11 ст. 57 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»