Затверджено новий Порядок повідомлення суб’єкта первинного фінансового моніторингу про факт початку досудового розслідування (або про факт закриття кримінального провадження в ході досудового розслідування) та інформування суб’єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення, який прийшов на зміну старому. Новий порядок зазнав лише косметичних змін.

Зокрема згідно нов Порядк повідомлення про факт початку досудового розслідування (або закриття кримінального провадження в ході досудового розслідування) та інформація про прийняті судами рішення за такими кримінальними провадженнями надається СПФМ Держфінмоніторингом України в місячний строк із моменту їх одержання в такий спосіб:

  • банкам (філіям іноземних банків) — в електронному вигляді засобами електронної пошти Національного банку України або рекомендованими листами з повідомленнями про їх вручення;
  • іншим СПФМ — рекомендованими листами з повідомленнями про їх вручення.

Порядок набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо: з 1 вересня набуло чинності 150-тисячне обмеження готівкових розрахунків для фізосіб. Крім того, фінмоніторинг починається із суми якраз 150 000 грн.

Наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку повідомлення суб’єкта первинного фінансового моніторингу про факт початку досудового розслідування (або про факт закриття кримінального провадження в ході досудового розслідування) та інформування суб’єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення» від 26.07.2013 р. № 695.

Станом на 05.09.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»