Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 18.03.2015 р. № 3600/10/18-28-15-01-39 податківці нагадали: база оподаткування операцій із постачання самостійно виготовленої продукції не може бути нижче за її собівартість, визначену відповідно до п. 11 П(С)БО 16 «Витрати».

Згідно з П(С)БО 16 «Витрати», фактична собівартість реалізованої продукції визначається за підсумками місяця. Відповідно, у разі реалізації готової продукції нижче її собівартості постачальник (продавець) не пізніше останнього дня місяця, у якому відбулося таке постачання, повинен скласти податкову накладну з позначкою «17».

Крім того, податківці вважають: під час реалізації готової продукції на експорт нижче її собівартості обсяг операцій, розрахований виходячи із перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів над фактичною ціною постачання, не формує вартості експортованого товару. Нульова ставка ПДВ до такого обсягу не застосовується. А отже, у податковій накладній із позначкою «17» визначається сума ПДВ за основною ставкою, та сума перевищення відображається в графі 8.

У разі якщо перша подія — попередня оплата, податкові зобов'язання необхідно визначити виходячи із договірної ціни. При реалізації готової продукції нижче її собівартості, не пізніше останнього дня місяця, у якому відбулася така реалізація, необхідно скласти податкову накладну з позначкою «17» на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів над фактичною ціною постачання.

Такі самі вимоги при визначенні бази оподаткування в разі реалізації продукції власного виробництва через роздрібну торгівлю та в громадському харчуванні. Тобто відповідно до абз. 2 п. 188.1 ст. 188 ПКУ база обкладення ПДВ операцій із постачання товарів не може бути нижче ціни придбання таких товарів, база оподаткування операцій із постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості. При цьому собівартість реалізованих товарів визначається відповідно до П(С)БО 9 «Запаси».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»