Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 18.08.2015 р. № 30644/7/99-99-19-02-02-17 податківці надали відповідь на таке запитання: Чи підпадає під визначення роялті платіж за надання права на використання бази даних за її функціональним призначенням відповідно до ліцензійного договору?

Контролери зауважили: розмежування баз даних і комп’ютерних програм як об’єктів авторського права підтверджено ст.ст. 420 і 433 ЦКУ, ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 р. № 3792-XII, назвою Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» від 23.03.2000 р. № 1587-III.

Відмінність комп’ютерних програм і баз даних обумовлюється також тим, що на ці об’єкти поширюються різні за своєю суттю режими правової охорони в межах авторського права.

На відміну від комп’ютерної програми, база даних у більшості випадків — це складений твір, який може включати як охороноздатні елементи (наприклад, авторські статті, коментарі, пошукову програму, котрі охороняються окремо як твори), так і не охороноздатні елементи (наприклад, нормативно-правові акти, новини). При цьому визначальною ознакою, на підставі якої надається правова охорона базі даних як окремому об’єкту авторського права, є творчий підбір і організація даних у базі даних, їх систематизація за конкретними критеріями.

Таким чином, норми абз. 3 пп. 14.1.225 ПКУ не застосовуються до платежів за надання прав на використання баз даних кінцевим споживачам на підставі ліцензійного договору. Тобто зазначені платежі підпадають під визначення роялті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»