Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 18.08.2015 р. № 30644/7/99-99-19-02-02-17 (даліЛист) податківці роз’яснили, чи підпадає з метою оподаткування той чи інший платіж за використання комп’ютерної програми під визначення роялті. Зокрема, у Листі контролери зазначили таке:

1. Під визначення роялті не підпадає платіж за програмне забезпечення для використання у власній господарській діяльності за функціональним призначенням з умовою обмеженого відтворення чи встановлення на робочі місця в обмеженій кількості копій.

2. Під визначення роялті підпадає платіж за програмне забезпечення, якщо згідно з ліцензійною угодою підприємству (покупцю) власник авторських прав (продавець) надав невиключне майнове право розмноження та розповсюдження примірників програмного забезпечення на певній території та протягом певного строку.

3. Під визначення роялті не підпадає платіж за програмне забезпечення (примірник), придбане для використання за функціональним призначенням, тобто для кінцевого споживання незалежно від того, у який спосіб воно було придбане (на матеріальних носіях чи в електронному вигляді через мережу Інтернет).

4. Під визначення роялті не підпадає платіж за придбані виключні майнові права на комп’ютерну програму.

5. Якщо визначення терміна «роялті» у ПКУ не збігається із визначенням у міжнародному договорі про уникнення подвійного оподаткування, то при оподаткуванні доходів нерезидента відповідно до п. 141.4 ПКУ застосовують положення такого міжнародного договору.

6. Якщо підприємство здійснює платежі, які згідно з правилами бухобліку визнаються роялті й, відповідно, відносяться на витрати в періоді їх виникнення, а з метою обкладення податком на прибуток такі платежі не визнаються роялті, то  підприємство не повинне коригувати фінансовий результат до обкладення податком на прибуток на різниці, установлені пп.пп. 140.5.5–140.5.7 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»