Новини публікуються мовою оригіналу

Спеціалісти Мін’юсту в листі від 21.04.2015 р. № 961/22-15/19.3 нагадують: засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації ОСББ, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначає Закон України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (даліЗакон про ОСББ).

15.05.2003 р. Верховною Радою України прийнято Закон України № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» (даліЗакон про реєстрацію), що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб — підприємців.       

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (даліЗакон про реєстрацію), його дія (Закону) поширюється на держреєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб — підприємців.

Відповідно до ст. 6 Закону про ОСББ, держреєстрація об'єднання (асоціації) проводиться в порядку, установленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним із дня його державної реєстрації.

Перелік документів, які засновник (засновники) чи вповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом із описом вкладення) для проведення держреєстрації юрособи, визначено ст. 24 Закону про реєстрацію. Державна реєстрація юрособи проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи.

Таким чином, для проведення державної реєстрації новостворених об'єднань співвласників багатоквартирних будинків засновник (засновники) чи вповноважена ними особа повинні подати державному реєстратору документи за місцезнаходженням юридичної особи, визначені ст. 24 Закону про реєстрацію.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»