Новини публікуються мовою оригіналу

На випадок залучення транспортних і плавучих засобів фізичних або юридичних осіб із метою використання військовослужбовцями Нацгвардії Уряд затвердив порядок (від 19.08.2015 р. № 611), згідно з яким відшкодовуватимуться збитки та витрати.

Для отримання такого виду компенсації особам — власникам мобілізованих засобів необхідно подати такі документи:

  • заяву про відшкодування витрат і збитків за формою згідно з додатком із зазначенням марки, моделі транспортного засобу, року його випуску, реєстраційного номера, а також розміру витрат і збитків, яких зазнав власник транспортного засобу у зв’язку із його використанням;
  • копію акта чи картки тимчасового використання транспортних засобів;
  • копії документів, що підтверджують належність транспортного засобу його власнику;
  • копії документів, розрахунки, що підтверджують витрати та збитки, яких зазнав власник транспортного засобу у зв’язку з його використанням.

Документи подаються до Головного управління Національної гвардії чи до органу військового управління оперативно-територіального об’єднання, з’єднання, військової частини (підрозділу), вищого навчального закладу, навчальної військової частини (центру), бази, закладу, установи Національної гвардії.

Документами, які підтверджують використання транспортного засобу, є акт тимчасового використання транспортних засобів, а в разі гострої потреби, якщо зволікання призводить до створення реальної загрози життю чи здоров’ю людей, громадському порядку чи громадській безпеці, — картка тимчасового використання транспортних засобів, яка видається військовослужбовцями Національної гвардії власникові транспортного засобу перед його використанням.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»