Новини публікуються мовою оригіналу

Проект Закону про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо приватних виконавців) (№ 2508а) розроблено з метою правового регулювання в ПКУ нової категорії платників податків, які здійснюють незалежну професійну діяльність, — приватних виконавців задля вирішення на законодавчому рівні питання їх оподаткування.

Проте статус приватних виконавців визначатиме не вказаний законопроект, а проект Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (№ 2506а).

Відповідно до нього, приватним виконавцем є громадянин України, який уповноважений державою здійснювати діяльність із примусового виконання рішень у порядку, установленому законом. Приватний виконавець є суб'єктом незалежної професійної діяльності. Приватним виконавцем може бути громадянин України не молодший 25 років, який має вищу юридичну освіту ступеня магістра, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права після отримання диплома магістра не менш як два роки та склав кваліфікаційний іспит.

А згідно із новим проектом Закону України «Про виконавче провадження» (№ 2507а), примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби й у передбачених випадках на приватних виконавців.

Натомість фрілансер (англ. freelancer — вільний найманець) — людина, що виконує роботу без укладання довгострокового договору з роботодавцем, найманий тільки для виконання певного переліку робіт (позаштатний працівник). До таких належать програмісти, дизайнери, копірайтери, перекладачі, фотографи, ілюстратори, оператори, власники сайтів, блогери, які надають послуги здебільшого через мережу Інтернет.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»