Новини публікуються мовою оригіналу

Постанова Правління НБУ «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 03 червня 2015 року № 354» від 20.08.2015 р. № 551 посилює заходи із запобігання відпливу капіталу за межі України за кредитними договорами в іноземній валюті. Про це інформує прес-служба НБУ на офіційному веб-сайті.

Документом заборонено реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у разі, якщо ці зміни передбачають заміну кредитора чи боржника. Заборона не розповсюджується на випадки, коли резидентами-позичальниками є вповноважені банки, а також на договори, укладені резидентами з міжнародними фінансовими організаціями.

Також під заборону потрапляє реєстрація кредитних договорів в іноземній валюті між резидентами в разі відступлення права вимоги за цими договорами новому кредитору-нерезиденту. Як пояснив директор Департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко, цей крок дозволить, зокрема, запобігти переведенню внутрішніх боргових зобов’язань резидентів за кредитами в зовнішні.

Постанова набирає чинності із 22 серпня 2015 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»