Спеціалісти столичного ГУ Міндоходів зауважили, що в разі якщо податкова накладна, виписана на суму попередньої оплати за операцією з постачання імпортованих товарів, містить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення митної декларації (МД) уточнено, то після зміни коду товару фактично відбувається зміна його номенклатури. У свою чергу така зміна розцінюється як зміна суми компенсації вартості товарів, оскільки один вид товарів кількісно або вартісно зменшується, а інший — на відповідну кількість або суму збільшується.

Зважаючи на це, продавець, керуючись нормами п. 192.1 ПКУ, у обов’язковому порядку повинен виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до раніше виданої податкової накладної та зменшити кількість (вартість) товарів, указаних в ній, і заповнити рядок 8.1 та рядок 16.1 декларації з ПДВ.

Крім цього, фахівці відомства наполягають на тому, що продавець у такій ситуації повинен виписати іншу податкову накладну на імпортовані товари, у якій вказати вірні коди УКТ ЗЕД, що зазначені в належним чином оформленій МД.

До відома: аналогічні висновки з приводу зміни коду УКТ ЗЕД містяться й у листі ДПІ Голосіївського району ГУ Міндоходів у м. Києві від 06.08.2013 р. № 2401/10/26-50-06-11, з коментарем до якого ви зможете ознайомитися у сьогоднішньому номері газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Лист ГУ Міндоходів у м. Києві від 23.07.2013 р. № 2387/10/26-15-11-01-08

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»