Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ в Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві нагадала: згідно з п. 10.4 ПКУ, місцеві ради вирішують питання щодо запровадження туристичного збору (із дотриманням положень ст. 268 ПКУ).

Під час установлення збору можуть передбачатися податкові пільги та порядок їх застосування. Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об’єкт оподаткування чи характер і суспільне значення здійснюваних ними витрат. При цьому сільським, селищним, міським радам не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців і фізичних осіб чи звільняти їх від сплати таких податків і зборів.

Справляння збору може здійснюватися згідно з рішенням сільської, селищної чи міської ради, податковими агентами:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих й іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення в будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності чи на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами — підприємцями, які вповноважуються сільською, селищною чи міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Особливістю справляння збору є зазначення податковими агентами суми сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання під час надання послуг, пов’язаних із тимчасовим проживанням (ночівлею).

Платниками збору не можуть бути особи, які, зокрема, прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»