Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці Голосіївської ДПІ на сайті ДФС роз’яснюють, що нарахування ЄСВ на суму заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги) поширюється на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.

Так, зокрема премії за підсумками роботи минулого місяця, кварталу, півріччя вважаються виплатами за відпрацьований час і відносяться до фонду заробітної плати в складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Обов’язок нарахування ЄСВ із мінімальної заробітної плати поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (премію) у розмірі, меншому за мінімальну заробітну плату.

Якщо після включення суми премії, нарахованої звільненому працівнику, до відповідних періодів її нарахування загальний дохід за місяць (сума нарахованої заробітної плати за відпрацьований час і сума премії) становить менше мінімального розміру, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом за місяць, за який нараховується заробітна плата, і ставки ЄВ, установленої для відповідної категорії платника.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»