Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 04.02.2014 р. № 660/С/99-99-12-01-03-14 розглянуто питання щодо оподаткування дивідендів, отриманих із Грузії резидентом України — фізичною особою, яка є власником грузинського підприємства.

За роз’ясненням податківців (із посиланням на Конвенцію між Урядом України й Урядом Грузії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на дохід і на майно від 14.02.1997 р.), право щодо оподаткування доходів у вигляді дивідендів надається як країні, що є джерелом походження таких доходів, так і країні, резидентом якої є отримувач дивідендів. При цьому право країни — джерела виникнення дивідендів щодо їх оподаткування обмежене ставками податку (5% чи 10%), а країна, резидентом якої є отримувач дивідендів, має право на оподаткування таких іноземних доходів відповідно до свого національного законодавства.

Таким чином, дивіденди, що виплачуються компанією — резидентом Грузії фізичній особі — резиденту України, який є засновником (власником) грузинської компанії, підлягають обкладенню в Грузії податком, що не перевищує 10% загальної суми дивідендів. Із метою усунення подвійного оподаткування суми податків і зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, установленими ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»