З’явився відповідний проект Закону, яким заплановано внести зміни до розділу XVII Закону України «Про Митний тариф України» від 05.04.2001 р. № 2371-III. Ними передбачено доповнити Митний тариф кодом 8701 20 90 10 «Трактори колісні для напівпричепів, що використовувалися, які відповідають екологічним нормам «Євро-5» та встановити для них ставку мита 0%.

Щоправда, обґрунтування цього Закону трохи дивує, адже, виходячи з тексту пояснювальної записки, прийняття Закону пов’язано з тим, що в Україні станом на 01.01.2013 р. використовується понад 35 тисяч автотранспортних засобів для міжнародних перевезень вантажів, із яких лише 14,6% від загальної кількості відповідають вимогам ЄЕК ООН — стандартам «Євро-4» та «Євро-5». Водночас багато українських транспортних компаній вкрай обмежені у фінансових ресурсах для закупівлі високовартісного нового рухомого складу (вартість одного автопоїзда в складі тягача та напівпричепа складає  понад 100 тис. євро).

Яким же боком проблема з неекологічними автопоїздами (по суті фурами) причетна до нульової ставки мита на трактори, важко навіть уявити.

Проект Закону України «Про внесення змін до розділу XVII Закону України «Про Митний тариф України»(щодо ставок ввізного мита на транспортні засоби)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»