Стаття 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-XII визначає, що порядок проведення державних закупівель має встановлювати Уряд.

Зважаючи на відсутність урядового Порядку здійснення державних закупівель, Держфінінспекція ще наприкінці 2012 року (лист від 06.12.2012 р. № 02-18/1346) рекомендувала до його затвердження не призначати перевірки державних закупівель, аби уникнути оскарження підконтрольними установами результатів перевірки державних закупівель.

Наразі ж Урядом затверджено Порядок проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами (постанова КМУ від 01.08.2013 р. № 631).

Тож із дня опублікування відповідної постанови Уряду інспектори Держфінінспекції та її територіальних органів отримали повноцінне право проводити й перевірки державних закупівель на підконтрольних установах.

Питання здійснення державних закупівель перевірятимуться контролюючим органом у ході інспектування, а також під час державного фінансового аудиту.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами і внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 01.08.2013 р. № 631.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»