Новини публікуються мовою оригіналу

НБУ скасовує деякі адміністративні обмеження, що раніше запроваджував для стабілізації кризової ситуації. Про це інформує сайт регулятора.

Постанова Правління НБУ «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 03 червня 2015 року № 354» від 20.08.2015 р. № 544  (далі — Постанова № 544) розширила перелік виключень із заборони на переказ юридичними особами іноземної валюти на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України.

До цього часу юридичним особам, які мають відповідні ліцензії, дозволялося перераховувати іноземну валюту за кордон у трьох випадках.

По-перше, у разі розміщення юридичними особами валютних цінностей на рахунках за межами України.

По-друге, у випадку переказування іноземної валюти за межі України резидентом-гарантом (поручителем) у межах забезпечених гарантією (порукою) зобов’язань за кредитом, наданим міжнародною фінансовою організацією чи за участю експортно-кредитних агентств.

По-третє, для сплати вступних або членських внесків в іноземній валюті.

Відтепер юридичні особи отримають додаткову можливість переказувати іноземну валюту на підставі індивідуальних ліцензій в інших випадках. Сума переказу не повинна перевищувати 50000 доларів США (в еквіваленті) протягом одного календарного місяця за однією ліцензією.

Постанова № 544 набере чинності 21 серпня 2015 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»