Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДПІ в Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області попереджають: відповідно до п. 6 ст. 17 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», до суб’єктів господарювання за проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їхньої кількості застосовують фінансові санкції в розмірі 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Окрім того, до суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів, не облікованих у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція в розмірі подвійної вартості необлікованих товарів. Це стосується товарів, необлікованих за місцем реалізації та зберігання за цінами реалізації, але не менше ніж 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 20 Закону про РРО).

Перелічені санкції застосовують до підприємства, проте за незапрограмованість РРО можуть постраждати і касири, і посадові особи підприємства. Адже за порушення порядку проведення розрахунків (незапрограмування РРО) передбачений адміністративний штраф, що накладають на особу, яка їх проводила, від 2 до 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб підприємства від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-Х).

У разі повторного порушення протягом року згаданої статті покарання зросте від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і, відповідно, від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси
Головного управління  ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»