Новини публікуються мовою оригіналу

Заповнення реквізитів отримувача в платіжних дорученнях у разі перерахування коштів із власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість здійснюється таким чином:

  • у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;
  • у полі  «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;
  • у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
  • у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;
  • у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунка, вказаний в електронному повідомленні чи отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Окрім того, поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповнювати згідно із вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України № 22 від 21.01.2004 р. 

Відповідно до ст. 2001.2 ПКУ, платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Казначейство, згідно із вимогами ст. 69 ПКУ, надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня із дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.

Довідково

Рахунок у системі електронного адміністрування податку — це рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти із власного поточного рахунка в сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань.  Кошти із такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси
Головного управління  ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»