Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ в Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області нагадує, що відповідно до ст. 38 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, яке не пов’язане із банкрутством юридичної особи, є наявність в Єдиному державному реєстрі (далі — ЄДР) запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Відповідно до п. 12.2 р. ХІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588, при призначенні чи проведенні будь-якого виду перевірки платника податків або під час виконання інших службових обов’язків працівниками контролюючих органів здійснюється чи може здійснюватися перевірка місцезнаходження платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. У разі якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням, проводиться робота зі з’ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, відповідальних і пов’язаних осіб.

У разі неможливості вручення платнику податків довідки, свідоцтва, листа чи будь-якого іншого документа, надісланого контролюючим органом, у зв’язку з відсутністю платника податків за місцезнаходженням замість акта перевірки місцезнаходження платника податків оформлюється довідка про неможливість вручення документа платнику податків із зазначенням причин і додаванням відповідних документів (за наявності). Заміна акта довідкою не здійснюється, якщо іншими нормативно-правовими актами передбачено складання акта.

Акт перевірки місцезнаходження платника податків або довідка про неможливість вручення документа платнику податків не складаються працівниками контролюючих органів, якщо до ЄДР унесено запис про відсутність платника податків за місцезнаходженням (п. 12.3 р. ХІІ Порядку).

Стосовно кожного платника податків, щодо якого виявлена відсутність його за місцезнаходженням і не з’ясоване його фактичне місцезнаходження, підрозділ контролюючого органу, що з’ясував зазначений факт, готує та передає підрозділам податкової міліції запит на встановлення місцезнаходження платника податків за встановленою формою (п. 12.4 р. ХІІ Порядку).

Згідно із абз. 1 п. 12.5 р. ХІІ Порядку, якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) контролюючого органу протягом трьох робочих днів приймає рішення про надсилання до відповідного державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 18-ОПП (додаток 24 до Порядку) для вжиття заходів, передбачених ч. 12 ст. 19 Закону.

Відповідно до ч. 12 ст. 19 Закону, у разі надходження державному реєстратору від контролюючого органу повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов’язаний надіслати поштовим відправленням протягом 5 робочих днів із дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки.

Слід зазначити: процедура встановлення фактичного місцезнаходження суб’єкта господарювання передбачена лише для юридичної особи.

Аналогічне роз’яснення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України в сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», категорія 119 «Облік платників податків».

Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси
Головного управління  ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»