Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до п.177.12 ст. 177 ПКУ, іноземці й особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Підпунктом 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що резидент — це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. У разі якщо особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання в жодній із держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше ніж 183 днів (уключаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду чи періодів податкового року.

Згідно із п. 291.3 ст. 291 ПКУ, фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, установленим гл. 1 р. XIV ПКУ, і реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному гл. 1 р. XIV ПКУ.

Беручи до уваги зазначене вище, фізичні особи — іноземці чи особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені гл. 1 р. XIV ПКУ.

Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси
Головного управління  ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»