Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ Голосіївського району повідомляє: згідно із ч. 1 ст. 36 Митного кодексу України від 13.03.2012 р. № 4495-VI зі змінами та доповненнями, країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.

Країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, установлених ч. 2 ст. 36 МКУ. Під країною походження товару може матися на увазі група країн, митні союзи країн, регіон або частина країни, якщо є необхідність їх виділення із метою визначення походження товару (ч. 3 ст. 36 МКУ).

Із метою визначення країни походження товару не враховується походження енергії, машин та інструментів, що використовуються для його виробництва чи переробки (ч. 4 ст. 36 МКУ).

Приладдя, запасні частини й інструменти, використовувані в машинах, пристроях, агрегатах або транспортних засобах, уважаються такими, що походять із тієї самої країни, що й ці машини, пристрої, агрегати чи транспортні засоби, за умови їх ввезення та продажу разом із зазначеними машинами, пристроями, агрегатами чи транспортними засобами і відповідності їх комплектації та кількості звичайно використовуваним приладдю, запасним частинам та інструментам (ч. 5 ст. 36 МКУ).

Положення МКУ застосовуються для визначення походження товарів, на які при ввезенні їх на митну територію України поширюється режим найбільшого сприяння (не преференційне походження), із метою застосування до таких товарів передбачених законом заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ч. 6 ст. 36 МКУ).

Повністю вироблені чи піддані достатній переробці товари преференційного походження визначаються на основі законів України, а також міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України (ч. 7 ст. 36 МКУ).

У разі наявності встановлених правил прямого транспортування товарів із країни їхнього походження дозволяється відступати від них у випадках, коли таке транспортування неможливе через географічне положення та/або якщо товари перебувають під митним контролем у третіх країнах (ч. 8 ст. 36 МКУ).

Особливості визначення країни походження товару, що ввозиться з територій спеціальних (вільних) економічних зон, розташованих на території України, установлюються законом (ч. 9 ст. 36 МКУ).

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»