Новини публікуються мовою оригіналу

Механізм розрахунку середньої зарплати, установлений новою редакцією Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (даліПорядок № 1266), затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 439, застосовується для обчислення страхових випадків, які настали після 4 липня поточного року.

Основні акценти нововведень:

1. Допомога по вагітності та пологах, у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю, у тому числі — перші п’ять днів за рахунок коштів роботодавця, розраховуються за однаковим алгоритмом.

2. Розрахунковий період для обчислення середньої зарплати становить 12 календарних місяців (замість шести, як було раніше), що передують місяцю настання страхового випадку. Однак підходи до визначення розрахункового періоду для випадків, коли застрахована особа працювала менше 12 місяців, не змінилися.

3. Святкові й неробочі дні не виключаються із розрахункового періоду. Виключаються лише невідпрацьовані з поважних причин дні, а саме: через тимчасову непрацездатність, відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, а також відпустку без збереження заробітної плати.

4. Середня заробітна плата обчислюється на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що подаються до ДФС.

Зверніть увагу!

Відповідно до ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» нарахування єдиного внеску проводиться на суму нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні й компенсаційні виплати, у тому числі — у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону «Про оплату праці».

Згідно із наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 при визначенні видів виплат слід керуватись Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5.

5. Сума допомоги обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати залежно від страхового стажу, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (святкові й неробочі дні не виключаються).

6. Установлені обмеження розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше ніж 6 місяців.

У разі виникнення запитань стосовно призначення матеріального забезпечення звертайтеся за телефонами: 662-040, 678-236.

Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення
Фонду соціального страхування з тимчасової
втрати працездатності

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»