Новини публікуються мовою оригіналу

Неприбуткові установи, зокрема палаци дитячої творчості, можуть продавати квитки на концертно-видовищні заходи без застосування реєстраторів розрахункових операцій. Про це інформує Головне управління ДФС у Волинській області.

Пунктом 1 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що під час здійснення торгівлі продукцією власного виробництва й наданні послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, окрім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою (за наявності) в установленому порядку, РРО не застосовується.

Також у п. 4 ст. 9 Закону № 265 зазначено: РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів і на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

 Окрім того, РРО та розрахункові книжки також не застосовуються під час продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється в режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, і квитків на відвідування культурно-спортивних видовищних заходів.

 Закон України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»  визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі (послуг), а дія цього Закону поширюється на всіх суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формах.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»