Новини публікуються мовою оригіналу

Відтепер платники ПДВ у разі здійснення безперервного чи ритмічного характеру постачання товарів/послуг зможуть складати зведені податкові накладні покупцям. Ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

У деяких випадках податкова накладна також може бути складена за щоденними підсумками операцій, якщо вона не була складена на ці операції.

Дозволено надавати покупцю товарів/послуг податкову накладну/розрахунок коригування в електронній формі із дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу й електронного цифрового підпису.

У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця.

Зверніть увагу!

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку із придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН із порушенням строку реєстрації, належать до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано податкову накладну, але не пізніше ніж 365 календарних днів із дати складання податкової накладної.

Позитивним моментом є відстрочення щодо застосування штрафних санкцій у разі порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. Штрафні санкції не застосовуються на податкові накладні й розрахунки коригування, складені до 1 жовтня 2015 року.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»