Новини публікуються мовою оригіналу

На операції з роздріб­ного продажу підакцизних товарів магазинами безмитної торгівлі не поширюються вимоги ПКУ щодо сплати акцизного податку з роздріб­ної торгівлі підакцизних товарів, тобто акцизний податок не сплачується. На це звертають увагу фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Згідно із пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, реалізація підакцизних товарів (продукції), у тому числі — реалізація суб’єктами господарюван­ня роздрібної торгівлі підакцизних товарів, — це опе­рації на митній території України.

Підпунктом 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 ПКУ визначено, що не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.

Також звільняються від оподатку­вання операції із ввезення підакцизних товарів (про­дукції) із-за меж митної території України на митну територію України, якщо при цьому відповідно до закону не справляється ПДВ у зв’язку із розміщенням товарів (продукції) у митному режимі безмитної торгівлі (пп. 213.3.3 п. 213.3 ст. 213 ПКУ).

Звертаємо увагу: правовий статус та умови оподаткування товарів, що перебувають за межами митної території України, визначається відповідним митним режимом згідно із Митним Кодексом.

Відповідно до ст. 82 Митного Кодексу, передбачено, що експорт (остаточне вивезення) — це митний ре­жим, до якого українські товари випуска­ються для вільного обігу за межами митної території країни без зобов’язань щодо їх зворотного ввезення. Водночас товари, поміщені в митний режим екс­порту, втрачають статус українських товарів із моменту їх фактичного вивезення за межі митної території України.

У митний режим безмитної торгівлі поміщуються українські товари, які вивозяться з митної території України. Отже, зауважимо: поміщення українських товарів у митний режим безмитної торгівлі для цілей оподаткування вважається експортом цих товарів.

Статтею 145 Митного Кодексу встановлено, що іно­земні товари, поміщені в митний режим безмитної торгівлі, зберігають статус іноземних товарів, а україн­ські товари, поміщені в митний режим безмитної тор­гівлі, отримують статус іноземних товарів.

Також інформуємо: товари, поміщені в митний режим безмитної торгів­лі, протягом усього строку перебування в цьому режи­мі перебувають під митним контролем, тобто щодо цих товарів здійснюється сукупність заходів із метою забез­печення додержання норм Митного Кодексу, законів й інших нормативно-правових актів із питань держав­ної митної справи (ст. 142 Митного Кодексу).

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»