Новини публікуються мовою оригіналу

У разі якщо податковий агент, який має понад 1000 працюючих найманих працівників, подає декілька порцій Податкового розрахунку (форма № 1ДФ), нарахований, виплачений дохід і нарахований, перерахований до бюджету військовий збір відображаються загальними сумами лише один раз у розділі ІІ першої порції Податкового розрахунку форми № 1ДФ. На цьому наголошують фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

У п.п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 р. XX ПКУ визначено: нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються в порядку, установленому ст. 168 ПКУ від 02.12.2010 р. № 2755-VI. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка.

Окрім того, варто зазначити, що форма № 1ДФ подається податковими агентами зі штатною чисельністю працівників до 1000 осіб єдиним документом на всіх, хто працює, із обов’язковим заповненням їхніх податкових номерів або серії та номера паспорта однією порцією. Якщо штатна чисельність працівників є більшою ніж 1000 осіб, подається  кількома порціями, кожна з яких є окремим податковим розрахунком зі своїм номером порції.

Строк подання останньої порції не повинен перевищувати встановленого строку подання податкового розрахунку. Аркуші окремого податкового розрахунку (тобто кожної порції) зшиваються.

Також інформуємо: відомості  про оподаткування військового збору відображаються в розділі ІІ Податкового розрахунку (форми № 1ДФ) у рядку «Військовий збір»: загальна сума нарахованого доходу; загальна сума виплаченого доходу; загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору. Ці суми відображаються в грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях із копійками).

Додатково: порядок заповнення й подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого із них податку (форми № 1ДФ), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»