Новини публікуються мовою оригіналу

ПФУ на своєму сайті розмістив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 Ним передбачається здійснити перерозподіл ЄСВ між роботодавцем і найманим працівником шляхом збільшення розміру утримань із заробітної плати працівників на 13% (до 16,64%) і, відповідно, зменшення розміру нарахувань на фонд оплати праці для роботодавця на 13%.

У теперішніх умовах середньомісячний відсоток нарахованого й утриманого ЄСВ становить 39,47% (35,83% — роботодавець,  3,68% — працівник), роботодавець сплачує 91% від його загальної суми, а найманий працівник — 9%.

Після перерозподілу розміру ЄСВ роботодавець сплачуватиме 22,83%, працівник — 42,16%.

Відповідний перерозподіл передбачається ввести із 01.01.2017 р., а із 2017 року здійснити підвищення зарплати застрахованим особам на 15%.

Разом із тим проектом також передбачається вилучення норми щодо застосування платниками з 2016 року понижуючого коефіцієнта 0,6 до розміру ЄСВ.

Однак це не єдині плани ПФУ.

На сайті ПФУ також розміщено законопроект, який передбачає:

  • запровадити середню індикативну зарплату, яка дорівнюватиме розміру мінімальної зарплати помноженої на відповідний коефіцієнт;
  • сплату внесків до ПФУ та фондів соцстрахування з зарплати (доходів), розмір яких є не менше ніж середня індикативна зарплата;
  • установлення солідарної адмінвідповідальності роботодавця та працівника за виплату й утримання доходів, що не були попередньо нараховані згідно із законодавством.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»