Новини публікуються мовою оригіналу

Державна казначейська служба в листі від 05.08.2015 р. № 14-09/655-20413 надала роз’яснення щодо використання залишку коштів місцевих бюджетів, який утворився станом  на 01.01.2015 р. від надходжень єдиного податку.

У зв'язку зі змінами бюджетного законодавства єдиний та екологічний податки із 01.01.2015 р. підлягають зарахуванню до загального фонду місцевих бюджетів. Ураховуючи, що доходи загального фонду не мають цільового спрямування, коло напрямків використання єдиного та екологічного податків значно розширено.

Оскільки залишок коштів, що утворився за спеціальним фондом на початок 2015 року, склався за результатами роботи за минулий рік, він передусім повинен бути спрямований на погашення кредиторської заборгованості за відповідними видатками спеціального фонду. Якщо залишок коштів є більшим, ніж обсяг кредиторської заборгованості, він може бути спрямований на видатки спеціального фонду з метою реалізації невиконаних завдань програми з природоохоронних заходів (за рахунок залишків коштів екологічного податку) чи здійснення витрат бюджету розвитку (за рахунок залишків коштів єдиного податку) шляхом унесення відповідних змін до бюджету.

У разі відсутності потреби у спрямуванні коштів за цільовим призначенням їх перераховують до загального фонду місцевого бюджету й використовують відповідно до рішень місцевої ради.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»