Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.17 «ЗІР» надала відповідь на запитання: яка частка використання товарів/послуг, необоротних активів у неоподатковуваних операціях повинна використовуватись із липня 2015 року для визначення податкових зобов’язань відповідно до п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України?

Контролери зауважили: у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи із бази оподаткування згідно із п. 189.1 ПКУ і скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду та зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання чи виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів у неоподатковуваних операціях.

Водночас у додатку 7 (Д7) до податкової декларації із ПДВ (далі — декларація) за січень 2015 року була розрахована частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, яку потрібно було використовувати протягом 2015 року для формування податкового кредиту (графа 6 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до декларації).

Отож, починаючи із липня 2015 року для визначення податкових зобов’язань згідно із п. 199.1 ПКУ слід використовувати частку, яка визначається як різниця між 100% і значенням графи 6 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до декларації за січень 2015 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»