Уряд вимагає, аби бюджетні установи відображали операції з надання адміністративних послуг у бухгалтерському обліку та розкривали відповідну інформацію в розрізі видів адміністративних послуг у порядку, визначеному Мінфіном. Про це йдеться в нещодавно прийнятій постанові КМУ «Деякі питання ведення обліку доходів, які надходять як плата за надання адміністративних послуг» від 07.08.2013 р. № 600.

Для узагальнення інформації про розрахунки та зобов’язання за адміністративними послугами, що надаються бюджетними установами відповідно до законодавства, плата за які зараховується до бюджету, передбачено окремий клас рахунків  9 «Адміністративні послуги» (План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. № 611).

Безпосередній облік доходів, які надходять як плата за надання адміністративних послуг, вестимуть органи Державної казначейської служби в розрізі головних розпорядників бюджетних коштів згідно з кодами відомчої класифікації видатків і кредитування державного бюджету та територій. Водночас бюджетні рахунки для ведення обліку зазначених доходів відкриватимуть в органах Державної казначейської служби за відомчою ознакою на підставі звернень головних розпорядників бюджетних коштів протягом місяця з дня набрання чинності цією постановою.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»