У серпні набув чинності наказ Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611, яким затверджено для бюджетних установ оновлений План рахунків та порядок його застосування, Положення про облік  необоротних активів і Типову кореспонденцію субрахунків. Тепер підставою для взяття на облік об’єкта капбудівництва є первинний документ про прийняття об’єкта в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (але який: декларація, сертифікат, акт готовності об’єкта?). Змінилися й традиційні бухгалтерські проведення, які застосовують під час взяття на облік зазначеного об’єкта:

  • об’єкт зараховують на баланс на підставі акта за дебетом субрахунків 103-122 та кредитом 141-143;
  • одночасно відображають зміни в капіталі за дебетом субрахунку 402 «Фонд у незавершеному капітальному будівництві» та кредитом 401 «Фонд у необоротних активах за їх видами».

Детальніше про те, який документ вважати первинним у цьому випадку та кореспонденція субрахунків на прикладі  під час реконструкції об’єкта — у матеріалі «Типова кореспонденція субрахунків для бюджетників: практичне застосування. Частина 2. Капітальне будівництво» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 84.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»