Новини публікуються мовою оригіналу

У разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена ст. 129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.

А при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків нарахування пені на суму боргу розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.

Це передбачає Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» від 17.07.2015 р. № 655-VIII, який набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Окрім того, згаданим законом установлено, що тимчасово, до 31.12.2016 р. включно, платникам податків, обсяг доходів і/або операцій яких за попередній (звітний) рік становив менше 20 млн грн, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, котру платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в установлені строки скасовуються протягом 10 днів із дня сплати такого податкового зобов’язання в порядку, установленому Мінфіном. Зазначена норма не застосовується в разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку чи збору. Водночас у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.

Закон набирає чинності з 01.09.2015 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»