Новини публікуються мовою оригіналу

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» від 17.07.2015 р. № 655-VIII оприлюднення узагальнюючих письмових податкових консультацій закріплено за Мінфіном.

Мінфін проводитиме періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, і затверджуватиме наказом узагальнюючі податкові консультації, що підлягають оприлюдненню, у т.ч. на офіційному веб-сайті цього органу, протягом 5 календарних днів.

Платники податків отримали право оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації чи надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій або електронній формі, що, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації чи індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду. Протягом 30 календарних днів із дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації чи індивідуальної податкової консультації Мінфін або орган ДФС з урахуванням висновків суду зобов’язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію.

Консультації, окрім узагальнюючих, надаватимуться:

  • в усній формі — контролюючими органами;
  • у письмовій або електронній формі — контролюючими органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, ДФС, і підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків і його податкової адреси.

Закон набирає чинності з 01.09.2015 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»