Новини публікуються мовою оригіналу

У газеті «Голос України» за 07.08.2015 р. № 144 (6148) опубліковано нещодавно підписаний Закон України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 р. № 595-VIII (далі — Закон про місцеві вибори), за яким проводитимуть вибори депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, старост уже цієї осені.

Цікаво, що Законом про місцеві вибори передбачено особливий механізм відкликання обраних осіб, але не раніше як через рік із моменту набуття ними повноважень. Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше як:

  • 20 осіб для відкликання сільського голови;
  • 30 осіб для відкликання селищного голови;
  • 50 осіб для відкликання міського голови міст районного значення;
  • 200 осіб для відкликання міського голови міст обласного значення;
  • 400 осіб для відкликання міського голови міст Києва та Севастополя.

На підтримку пропозиції про відкликання сільського, селищного, міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний сільським, селищним, міським головою.

Новий Закон також не допускає висування кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації партії, щодо якої прийнято рішення про невідповідність її чи партії в цілому діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (ст. 46 Закону про місцеві вибори).

Закон набирає чинності 8 серпня 2015 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»