Новини публікуються мовою оригіналу

Зроблено черговий крок до відкриття реєстрів про зареєстровані транспортні засоби та їх власників, інформації за об’єктом нерухомого майна, відомостей Державного земельного кадастру.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції» від 14.07.2015 р. № 597-VIII набирає чинності через два місяці із дня його опублікування (опубліковано 06.08.2015 р.).

Ним, зокрема, передбачається:

1. Інформація про зареєстровані транспортні засоби та їх власників, що міститься в Єдиному державному реєстрі, держателем якого є ДАІ, стає відкритою та загальнодоступною.

Для фізичних та юридичних осіб інформація з Єдиного державного реєстру надається шляхом пошуку за суб’єктом (власником транспортного засобу) в електронній формі через офіційний веб-сайт органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації та обліку транспортних засобів, за умови ідентифікації такої особи (фізичної чи юридичної) із використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи або в паперовій формі шляхом подання заяви особисто чи направлення її поштою органам ДАІ. Інформація з Єдиного державного реєстру надається в порядку й за формою, що встановлюються Урядом.

2. Для фізичних та юридичних осіб інформація за об’єктом нерухомого майна надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Мін’юсту за умови ідентифікації такої особи (фізичної або юридичної) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи або в паперовому вигляді державним реєстратором чи нотаріусом.

3. На отримання відомостей Державного земельного кадастру про земельну ділянку мають право, зокрема, фізичні та юридичні особи за умови їх ідентифікації з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи.

4. У разі подання заявником завідомо недостовірних відомостей про себе під час реєстрації на вказаних вище офіційних веб-сайтах для отримання інформації, а також подання заявником завідомо недостовірних відомостей про себе в разі запитування інформації з державних реєстрів у паперовій формі передбачена відповідальність у вигляді штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»