Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у Донецькій області роз’яснила, за яких умов настає відповідальність за подання уточнюючого податкового розрахунку за формою № 1ДФ.

Неподання, подання із порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, із недостовірними відомостями чи з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості чи помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн (п. 119.2 ст. 119 ПКУ). У разі повторного вчинення зазначених дій протягом року накладається штраф у розмірі 1050 грн.

Особливий акцент зроблено на поданні уточнюючого розрахунку. Податківці наголосили: у разі подання декількох розрахунків одночасно із метою виправлення помилок, які призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку, при цьому не пов'язані із виконанням податковим агентом п. 169.4 ст. 169 ПКУ, накладається штраф у розмірі 510 грн. Водночас відповідальність застосовується до загальної кількості порушень, зазначених у абз. 1 п. 119.2 ст. 119 Кодексу, а не до кожного порушення окремо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»