Новини публікуються мовою оригіналу

ДРСУ в листі від 16.07.2015 р. № 5223 роз’яснила деякі нюанси оформлення та переоформлення ліцензій на провадження певних видів госпдіяльності.

Зокрема, ліцензії на провадження видів господарської діяльності, що на день набрання чинності Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 р. № 222-VIII (даліЗакон) є чинними, продовжують діяти. Водночас переоформлення таких ліцензій не передбачено, окрім випадків, визначених абз. 2 – 4 ч. 6 ст. 21 Закону.

Стосовно звуження ліцензіатом провадження виду господарської діяльності спеціалісти ДРСУ пояснили: звуження ліцензіатом провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, не передбачає переоформлення ліцензії. Водночас дані про рішення органу ліцензування щодо звуження вносяться до ЄДР.

Стосовно розширення провадження виду господарської діяльності, то розширення ліцензіатом провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, додатковою частиною не передбачає переоформлення ліцензії. При цьому ліцензіат набуває право на провадження нової частини виду, на яку розширено господарську діяльність, із моменту внесення відповідного запису до ЄДР.

Щодо переоформлення ліцензії — у разі зміни місцезнаходження юрособи чи місця проживання фізособи-підприємця ліцензія не підлягає переоформленню. Разом із тим ліцензіат зобов'язаний повідомляти органу ліцензування про всі зміни даних, які були зазначені в його документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, у строк, установлений ліцензійними умовами, але не пізніше ніж один місяць із дня настання таких змін.

Спеціалісти ДРСУ нагадують: Законом не передбачено видачу копії ліцензії на філії, інші відокремлені підрозділи чи місця провадження ліцензіатом діяльності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»