Новини публікуються мовою оригіналу

Кабмін постановою від 29.07.2015 р. № 528 затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду України.

Критеріями, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, є:

  • донарахування чи зменшення суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі — страхові внески), відображене у звітності за періоди до 01.01.2011 р.;
  • зміни у відомостях про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
  • дотримання строків подання звітності органам ПФУ платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування;
  • дотримання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до встановлених критеріїв, суб’єкти господарювання відносяться до одного із трьох ступенів ризику — високого, середнього чи незначного. У разі якщо суб’єкт господарювання може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, такий суб’єкт відноситься до вищого ступеня ризику.

Планові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування здійснюються органами ПФУ із такою періодичністю:

  • із високим ступенем ризику — не частіше одного разу на рік;
  • із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на 3 роки;
  • із незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на 5 років.

У разі якщо протягом останніх 3 років, але не менш як за результатами двох останніх планових заходів державного нагляду (контролю) не виявлено фактів порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері пенсійного страхування, наступний плановий захід державного нагляду такого суб’єкта здійснюється не раніше ніж через період часу, установлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»