Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.02 «ЗІР» надала відповідь на запитання: як у податковому обліку із податку на додану вартість відобразити недостачу товарів, основних засобів, у разі якщо сума компенсації відшкодовується винною особою чи її не встановлено?

Податківці повідомили: у разі якщо при інвентаризації платником податку встановлений факт недостачі товарів, основних засобів, при придбанні яких був сформований податковий кредит, такі товари, основні засоби використані не в господарській діяльності. Відповідно, платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання згідно із п. 198.5 ПКУ незалежно від того, чи встановлено винних осіб і чи стягуються з таких осіб втрати. 

Водночас відшкодування заподіяних втрат винними особами не призводить до додаткового виникнення податкових зобов’язань із ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»