Новини публікуються мовою оригіналу

Державна фіскальна служба України в підкатегорії 107.12 «ЗІР» роз’яснила, що в разі анулювання реєстрації платника ПДВ платники єдиного податку зобов’язані:

  • перейти на сплату єдиного податку за ставкою в розмірі 4% (для платників єдиного податку групи 3)

або

  • відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ.

Оскільки нормами ПКУ не передбачено окремого строку подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування після спливу строку, передбаченого пп. 5 п. 293.8 ПКУ, то фізична особа — підприємець, у якої анульовано контролюючим органом реєстрацію платника ПДВ, буде перебувати на спрощеній системі оподаткування до настання наступного строку подання заяви. 

Разом із цим у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку груп 1, 2, 3 окремих вимог щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, анулювання реєстрації платника єдиного податку груп 1, 2, 3 проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, із першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати чи перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів із моменту прийняття рішення контролюючим органом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»