Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у зв’язку із прийняттям Закону України від «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 р. № 643-VІІІ (даліЗакон № 643) повідомила про зміни в обов’язкових реквізитах податкової накладної. Про це йдеться в листі ДФС від 29.07.2015 р. № 27651/7/99-99-19-03-02-17.

Податківці констатують той факт, що до внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією п. 201.1 ПКУ, а також реквізитів, що втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ, податкова накладна/розрахунок коригування складаються за діючою формою, але з урахуванням норм Закону № 643.

Тобто із 29.07.2015 р. (із дати набрання чинності Законом № 643) платники податку при складанні податкової накладної/розрахунку коригування можуть не заповнювати в заголовній частині поля реквізитів, які не визначені п. 201.1 ПКУ як обов’язкові, а саме:

  • місцезнаходження (податкова адреса продавця);
  • місцезнаходження (податкова адреса покупця);
  • номер телефону (продавця та покупця);
  • вид цивільно-правового договору, його номер і дата;
  • форма проведених розрахунків.

Водночас наявність або відсутність у податковій накладній/розрахунку коригування заповнених полів реквізитів заголовної частини, які не є обов’язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.

Таблична частина податкової накладної/розрахунку коригування, яка визначає опис і номенклатуру товару, до затвердження нової форми податкової накладної/розрахунку коригування заповнюється без змін.

Порядок складання податкових накладних/розрахунків коригування, зазначений у цьому листі, поширюється на податкові накладні/розрахунки коригування, дата складання яких припадає на період, починаючи із 29.07.2015 р. уключно.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»