Так, на сьогодні існує невідповідність між п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, та ч. 7 ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV (далі — Закон про бухоблік).

Згідно із Законом про бухоблік, подавати фінзвітність  раз на рік мають право лише юрособи, що відповідають критеріям, визначеним п. 154.6 ПКУ (це платникам податку на прибуток за ставкою 0%).

Щодо згаданого вище порядку, то за ним подавати фінзвітність раз на рік (окрім нульовиків) мають право також юрособи, які відповідно до ГКУ належать до суб’єктів мікропідприємництва.

Законотворці вирішили привести у відповідність ці два нормативи, відтак заплановано внести зміни до ст. 11 Закону про бухоблік, у якій прописати, що юридичні особи, що належать до суб’єктів мікропідприємництва відповідно до  норм Господарського кодексу України, зобов’язані складати та подавати до відповідних органів фінансову звітність, передбачену для суб’єктів малого підприємництва, раз на рік.

Детальніше про подання фінзвітності суб’єктами мікропідприємництва читайте в матеріалі: «Як суб’єкти мікропідприємництва мають подавати фінзвітність у статистику: раз на рік чи раз на квартал» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 16 за 2013 рік.

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову
звітність в Україні» (щодо спрощення порядку складання та подання фінансової звітності для суб’єктів мікропідприємництва)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»