Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) наголошує, що страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів підприємств-боржників, використовуються виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.

Кошти з таких рахунків не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону. Цю заборону прямо встановлено ч. 2 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III.

Тож Фонд звернувся до територіальних органів Державної виконавчої служби м. Києва з проханням недопущення в подальшому накладення арешту на окремі рахунки підприємств-боржників, призначені виключно для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду.

Лист Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Щодо недопущення накладення територіальними органами ДВС м. Києва арешту на окремі рахунки підприємств-боржників» від 01.07.2013 р. № 2186-07

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»