Новини публікуються мовою оригіналу

НБУ повідомив про низку нововведень щодо безготівкових платежів із використанням електронних платіжних засобів та електронних грошей.

Зокрема, визначено умови внесення до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури відомостей про міжнародні системи інтернет-розрахунків (такі, як PayPal, ApplePay, GoogleWallet тощо), що створює підґрунтя для започаткування діяльності в Україні таких міжнародних систем.

Створено правові передумови для можливості здійснення громадянами України розрахунків із торговцями-нерезидентами електронними грошима, випущеними емітентами-нерезидентами, а також для приймання торговцями-резидентами від покупців-нерезидентів електронних грошей, випущених емітентом-нерезидентом. Зокрема, передбачено можливість здійснення розрахунків електронними грошима, випущеними за межами України, для їх використання в міжнародній системі інтернет-розрахунків за умови, якщо введення/виведення коштів до/з такої системи здійснюється виключно з/на рахунків/рахунки в банках.

Окрім того, збільшено граничну суму розрахунків електронними грошима протягом календарного року (із 35000 до 62000 грн), а також суму електронних грошей, що перебувають на електронних пристроях у розпорядженні користувача. Це дасть змогу зробити використання електронних грошей більш комфортним і розширить можливості для розрахунків.

Нововведення стосовно використання електронних грошей закріплені Постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань здійснення операцій з електронними грошима»  від 24.07.2015 р. № 481.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»