З огляду на те, що статтею 35 Конституції України закріплено право кожного на свободу світогляду та віросповідання, розроблено законопроект, яким це право планують надавати зокрема військовослужбовцям (у т.ч. внутрішніх військ, працівникам Державної прикордонної служби України).

Так, згідно з проектом зазначеним особам  надаватиметься можливість відправляти, одноособово чи колективно, релігійні культи та ритуальні обряди й вести релігійну діяльність.

Душпастирська опіка здійснюватиметься військовими священнослужителями (капеланами), уповноваженими на це відповідними релігійними центрами й управліннями, зареєстрованими в установленому законом порядку. До того ж робитимуть вони це на добровільних засадах (тобто безкоштовно). Міноборони, МВС, Державна прикордонна служба України можуть здійснювати оплату душпастирської опіки за рахунок коштів, уключених у склад поточних видатків відповідного органу.

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо запровадження інституту священнослужителів (капеланів) у військових, правоохоронних органах)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»